Tesettür Modası Duvarları Yıkıyor

Merhaba, yazımıza hoşgeldiniz. Bu gün modanın belli başlı kurallarının günümüzde nasıl yıkıldığından ve tesettür modasının buradaki yerinden bahsedeceğiz. Emsale tasarımı ve bu başlığa uyan ürünlerimize buradan ulaşabilirsiniz.  Hadi tesettür modası duvarları yıkıyor ama nasıl yıkıyor? Yazımıza geçip öğrenelim.

Kalıpların Dışına Çıkan Moda Anlayışı

Yıllardır süregelen belirli moda öğütleri ve herkesin sadece kafasında boş yer edinen moda tavsiyeleri kadınlarımızı özgür bir moda anlayışından uzak tutuyordu. Ancak günümüzde bu anlayış yıkıldı. Artık birbiri ile tamamen uyumlu ürünler ve giysiler yerine birbiriyle zıt renk veya asimetrik tasarımlara sahip ürünleri giyebiliyoruz. Günümüz modası da bunu destekler nitelikte. Peki bu bahsettiğimiz kalıplar neler ve bu kalıpların dışındaki tesettür modelleri nasıl günümüzde yerini buldu?

Ayakkabı Ve Aksesuarın Aynı Renk Olması

Bu saçma kalıp artık günümüzde yer edinmiyor. Bir hayli kısıtlayıcı ve demode olan bu düşünce artık yerini farklı renklerin ve tasarımların birlikte kullanımına bırakmış bulunmakta. Artık birbirinden farklı tasarımlara ve desenlere sahip tesettür abiye, tesettür elbise ve tesettür tunik modellerini farklı tasarımdaki ayakkabılar ve aksesuarlar ile kombinleyebiliyoruz. Bu da bize çok geniş bir şıklık yelpazesi kazandırıyor.

Farklı Tasarımlar Birlikte Kullanılamaz Düşüncesi

Eskiden belki böyle düşünülen ve akıllarda böyle yer eden bu fikir moda için tıpkı bir hapishane niteliği taşıyor. Örneğin puantiyeli bir gömlek ile oryantal bir etek bir arada giyilmez düşüncesi günümüzde hiç bir geçerlilik taşımamakta. Tam aksine bu şekilde elde edilen asimetrik ve yenilikçi görüntüler, kadınlarımıza kendi içlerinde hissettikleri görüntüyü dışarı yansıtma fırsatı tanıyor. Örneğin gül desenli bir tesettür eşarp ile diken desenli bir tesettür takım hoş durmaz mıydı?

Mevsimine Göre Renk Kullanımı Yanlışı

Mevsimine göre renk seçmek doğru değildir. Çünkü siyahın asaleti ve beyazın temizliği mevsime göre değil giydiğiniz kombine göre belirlenir. Şimdi sırf bu garip kalıplar yüzünden yazın siyah giymeyerek asaletinizden ve kışın beyaz giymeyerek saflığınızdan ödün mü vereceksiniz? Tabii ki hayır. Özellikle tesettür giyen kadınlar için asaletin ve şıklığın önemini anlatmaya gerek duymuyorum. Bunun yanı sıra zıt renkleri de birlikte kullanarak istediğiniz ve içinizden gelen görüntüyü her zaman her yerde yansıtabilirsiniz. Birbiriyle kombinleyebileceğiniz bir çok modele ev sahipliği yapan Emsale size bu konuda geniş bir katalog sunuyor. Çeşitli koleksiyonlarımızda bulunan modelleri pek hayli birbiriyle karıştırıp kullanabilirsiniz.

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.